Aktualności

JOGA NA MOLO

zainspirowani ubiegłoroczną "Jogą na Polance" w tym roku również postanowiliśmy praktykować na łonie natury. Tym razem nasze spotkania odbywały się molo w Orłowie, gdzie rozprawialiśmy się z naszymi słabościami podczas Surya Namaskar powtórzonego 108 razy:)

Surya Namaskar jest jednym z najstarszych ćwiczeń jogi. W tradycji Indii słońce symbolizuje światło duchowe, stan równowagi i harmonii. Sekwencja ta pozwala na utrzymanie dobrego samopoczucia i zachowanie właściwego poziomu energii witalnej. W zależności od tempa wykonywania, może mieć pobudzające (przy szybkim wykonaniu) lub uspokajające (przy wolnym) oddziaływanie. Należy pamiętać, iż nie jest to jedynie ćwiczenie fizyczne. Każda z pozycji posiada własny schemat oddechowy: wygięciom do tyłu przypisany jest wdech, skłonom zaś odpowiada wydech. W zaawansowanej wersji Powitania Słońca wraz z wykonywaniem każdej pozycji należy skupić uwagę na odpowiadającym jej czakramie wraz z Mantrą, którą należy w tym czasie recytować.
My skupiliśmy się tym razem na aspakcie oddechowym i fizycznym, pomijając energię czakramów. Jednakże efekt i satysfakcja były ogromne na koniec.

 

 

Joga na molo w liczbach:
spotykaliśmy się 2,5 miesiąca, czyli 11 niedziel, w sumie 13 godzin i 32 minuty, w grupie (średnio) 14-osobowej, zrobiliśmy w tym czasie 1188 powtórzeń powitania słońca (każdy). Gratulujemy Wam siły (!) i wytrwałości.

Dziękujemy Wszystkim, którzy witali z nami słońce na orłowskim molo. 
To były niezapomniane dwa miesiące :-).
W przyszłym roku znów zapraszamy na wspólną wakacyjną praktykę jogi na molo w Orłowie.

copyright by Mandala © 2016 01studio.eu