Yoga

Słowo "joga" oznacza: zjednoczenie, połączenie, powściągnięcie, ujarzmienie.

"Połączenie" dotyczy zjednoczenia ducha z ciałem, a "powściągnięcie" - naszego galopującego umysłu. Według filozofii ludów Dalekiego Wschodu ciało i umysł są ze sobą połączone i wzajemnie na siebie oddziałują. Poprzez jogę uczymy się jak odnaleźć spokój wewnętrzny oraz harmonię we współistnieniu z otaczającym nas światem.

 

Joga jest ponadczasową i praktyczną nauką, rozwijającą się przez tysiąclecia, zajmującą się fizycznym, psychicznym, moralnym i duchowym rozwojem człowieka. Można ją praktykować bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia. Za jej twórcę uznaje się Patańdżlego, który spisał jej podstawy w dziele "Jogasutry".

 

Jogę uznano za doskonały środek leczniczy i terapeutyczny zapobiegający wielu chorobom cywilizacyjnym i psychosomatycznym, m.in: bóle pleców, stawów o podłożu reumatycznym oraz bóle głowy, bezsenność, zmęczenie, problemy z przemianą materii i trawieniem, żylaki, nadciśnienie, zaburzenia krążenia, cukrzyca, depresja, osteoporoza.

 

Pozycje wykonywane podczas zajęć (asany) są kluczem do dobrego samopoczucia i świetnej kondycji. Asany wzmacniają, tonizują i regenerują ciało, ponadto uspokajają i wyciszają umysł.

 

 


copyright by Mandala © 2016 01studio.eu